חוויית המשתמש של המועמד

איך לקבל ממועמד את המירב?

איך לקבל ממועמד את המירב?

יום מיונים הוא אירוע שמעורר בקלות לחץ. מועמדים עומדים למבחן ורוצים להפגין את היכולות שלהם בצורה הטובה ביותר. ימים עמוסים הדורשים נסיעות ארוכות והמתנה רבה רק מוסיפים מתח ועלולים לפגוע בביצועים של המועמדים. מה גם שחוויה שלילית ביום המיונים עלולה ליצור אצלם רושם שלילי על התנהלות החברה. לכן חשוב לנו שחווית השימוש של המועמדים תהיה נוחה, קלה והוגנת. כדי שהם יוכלו להציג את מיטב היכולות שלהם, ואתם תוכלו להתרשם מהם בצורה המיטבית.
סדר מבחנים גמיש

סדר מבחנים גמיש

המבחן שהכי מפחיד מועמד מסוים, הוא המבחן הקל ביותר בעיני אחר. על מנת לקבל מהנבחנים את התוצאות הטובות ביותר חשוב שהם ירגישו בטחון. לכן, במערכת שלנו אנחנו נאפשר להם לבחור את הסדר בו ישלימו את המבחנים. כמובן שכל מועמד לא יצא מהמערכת לפני שישלים את כל המבחנים שייעדתם לו. אבל מעט גמישות תאפשר לו תחושת שליטה שתקל מהלחץ שמלווה את מעמד המבחן. זכרו, עצם העמדיה במבחן היא לרוב מאיימת, לכן חשוב לנו לתת לנבחנים את חוויית המשתמש הנוחה והטובה ביותר כדי שיוכלו להתבלט ולהתרשם לחיוב מהחברה שלכם כבר משלב זה במיונים.
מבחנים ממוקדים

מבחנים ממוקדים

המבחנים במערכת לא עולים על 20 דקות. חשוב לא לעייף את המועמדים. עבור תפקידים שונים סביר שתרצו לבחון מגוון של מיומנויות, וכדי לאפשר למועמדים הפוטנציאליים להיות רעננים ולספק את הביצועים הטובים ביותר בכל תחום חשוב שהמבחנים יהיו מקצועיים ולא ארוכים מידי. המבחנים היסודיים שלנו לא עולים באורכם על 20 דקות וזאת מבלי לאבד מהאפקטיביות שלהם. ביחרו את הכישורים השונים הנחוצים לתפקיד אותו אתם מעוניינים למלא ובנו יום מיונים מקיף שלא יתיש את המועמדים שלכם.
מותר לקחת הפסקות

מותר לקחת הפסקות

בממשק המשתמש הנוח שיופיע בפני המועמד הוא יוכל לבחור מתי הוא לוקח הפסקה. זיכרו שמטרת המבחנים היא לקבל הערכה של היכולות של מועמדים פוטנציאליים, אבל לא להקשות עליהם. אם המועמדים מרגישים עמוסים ולחוצים הם לא יספקו את הביצועים הטובים ביותר שלהם. לכן במערכת הגמישה שלנו המועמד יוכל לבחור מתי הוא מעוניין לקחת הפסקה, כך שיוכל להיות מרוכז ולהרגיש שתהליך המיון הוא הוגן ומאפשר לו להפגין את היכולות שלו על הצד הטוב ביותר.